Skip to content

6 przydatnych aplikacji na smartfona dla filmowca

Przygotowaliśmy dla Was listę aplikacji, które przydadzą się każdemu, kto zajmuje się lub rozpoczyna swoją przygodę z filmem ale na początek nie chce wydawać zbyt wiele pieniędzy lub nie chce wydawać ich wcale.
Na naszej liście znajdziesz aplikacje płatne oraz darmowe takie jak cyfrowy klaps filmowy czy kalkulator głębi ostrości.

Technika idzie szybko do przodu dlatego powstała ta lista, a znajdziesz na niej 6 niezbędnych aplikacji dla każdego filmowca, które możesz mieć zawsze przy sobie w jednym urządzeniu.
Aplikacje podzieliliśmy na dwie kategorie – Darmowe i płatne. Postanowiliśmy, że nie będziemy wpisywać cen ponieważ zmieniają się one z biegiem czasu. Poznasz je przechodząc na stronę autora lub poprzez adresy do Google Play oraz iTunes klikając na nazwę aplikacji lub w nazwę dostępnej platformy którą obsługuje.

Darmowe

Lens tag – Zwiększ swoją szansę na odnalezienie utraconego sprzętu. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację, wpiszesz numery seryjne swojej lustrzanki, kamery, aparatu, obiektywów lub dowolnego innego sprzętu, a w przypadku jego kradzieży za pomocą aplikacji możesz powiadomić każdgo, kto używa Lens Tag dzięki czemu zwiększasz szanse na odnalezienie swojego sprzętu. Doskonale wiemy, że sprzęt potrafi być drogi dla wielu z nas, a jego utrata często jest bolesna (i kosztowna) dlatego zachęcamy do używania tej aplikacji i polecania jej znajomym. Aplikacja jest bardzo przydatna, a społeczność cały czas rośnie dlatego znalazła się jako pierwsza na naszej liście.
Platforma: Android, iOS

Digital Slate – Jeżeli zawsze marzyłeś by mieć swój własny klaps filmowy, to z tą aplikacją możesz go mieć już teraz. Świetny a zarazem prosty cyfrowy klaps który sprawdzi się na każdym planie filmowym. Możesz go zainstalować w swoim telefonie lub na dowolnym tablecie.
Platforma: Android

DOF Calculator – Świetna aplikacja do obliczania głębi ostrości. Wybieramy model aparatu, ogniskową, przysłonę, odległość od obiektu po czym aplikacja oblicza głębię ostrości oraz odległość od jakiej obiektyw będzie łapał ostrość (hiperfokalną).
Platforma: Android

Droneradar – Za pomocą tej aplikacji poinformujesz gdzie obecnie pilotujesz drona, sprawdzisz kto lata w okolicy, dowiesz się w jakich miejscach możesz latać, a w jakich nie, znajdziesz również wyciąg przepisów prawnych danego kraju czyli tak na prawdę bardzo dużo w jednym miejscu.
Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – Bezpłatnej i premium.
Platforma: Android, iOS

Płatne

DSLR Controller – Kręcisz filmy, ekran podglądowy w Twojej lustrzance jest za mały i niepraktyczny, chciałbyś mieć podgląd na większym ekranie, a monitor podglądowy to zbyt duży koszt? Żaden problem! Użyj swojego tabletu lub telefonu z systemem android i ciesz się widząc to, co kręcisz na większym ekranie. Świetna aplikacja dla operatora lustrzanki.

Green Screener – Świetna aplikacja za pomocą której skontrolujesz czy twój green screen jest dobrze oświetlony i czy na etapie usuwanie zielonego ekranu będzie się przy nim pracowało z przyjemnością czy będą problemy. Warto używać tej aplikacji zanim zaczniesz kręcić. Unikniesz wielu problemów i nerwów podczas dodawania efektów.
Platforma: iPad, iPhone, Android

Jeżeli brakuje jakiejś aplikacji która powinna się znaleźć w tym artykule, to śmiało piszcie swoje propozycje w komentarzach.

Rysuje od dziecka, a od wielu lat tworzy grafikę i efekty filmowe przykładając dużą wagę do każdego szczegółu.
Miłośnik dobrego filmu i pracy w godzinach nocnych.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Wróć na górę
Szukaj