Skip to content

5 serwisów na których możesz założyć swoje portfolio za darmo

Portfolio umożliwiające prezentację dotychczasowych projektów, to dziś nie tylko podstawa, a wręcz konieczność. Dobre portfolio buduje wizerunek, a bez możliwości zaprezentowania umiejętności potencjalnemu klientowi ciężko dziś o zlecenie.
Bez znaczenia jest jaką formą się zajmujesz. Czy to grafika dwuwymiarowa, trójwymiarowa, efekty do filmu, motion design lub najzwyklejsze projekty do druku; potrzebujesz miejsca w którym umieścisz swoje projekty.

Obecnie znaleźć możesz wiele platform na których możesz nie tylko zaprezentować swoje dotychczasowe prace, a dzięki komentarzom bardziej doświadczonych użytkowników rozwinąć umiejętności, ale również znaleźć zlecenia lub pracę w branży dlatego warto poświęcić mu trochę uwagi.

Ilość miejsc w internecie jest wiele, a wybór nie jest łatwy dlatego poniżej znajdziesz przygotowaną przez nas listę 5 portali na których możesz umieścić swoje portfolio:

01.Max3d.pl

Max3d.pl, to forum istniejące w Polskim internecie od wielu lat. Znajdziesz na nim nie tylko możliwość utworzenia swojego portfolio i prezentacji prac, ale również obszerne forum na którym otrzymasz konstruktywne rady do Twoich projektów, a także znajdziesz wiele wartościowych informacji i rad którymi dzielą się użytkownicy.

02. Artstation

Artstation, to miejsce w którym możesz zaprezentować swoje dotychczasowe osiągnięcia. Idealne miejsce dla każdego z branży gier oraz filmu. Serwis rozwija się na tyle prężnie, że poza możliwością prezentacji umiejętności, udostępnia platformę sprzedażową na której możesz sprzedawać swoje prace w różnej formie.

03. CGSOCIETY

To miejsce skierowane jest przede wszystkim do ilustratorów, mattepainterów, modelarzy 3D, a także miłośników rysunku. Tak samo jak na poprzednich, także tutaj znajdziesz masę różnych inspiracji, możliwość komentowania innych a także forum internetowe z poradami i wskazówkami.

04. Behance

Prawdopodobnie nie ma nikogo, kto by nie słyszał o platformie należącej do Adobe. To idealne miejsce dla każdej możliwej formy grafiki. Wystarczy, że założysz darmowe konto, dodasz pliki, opis oraz miniaturę projektu i możesz udostępnić swoje dotychczasowe prace.
Tworzysz ilustracje? Nie ma problemu. A może przygotowujesz projekty do druku? Świetnie! Wystarczy, że dodasz projekt na mockupie i wpis dotrze do bardzo dużej grupy osób.

05. Vimeo

VIMEO od youtube różni przede wszystkich forma treści, którą możesz znaleźć. To przede wszystkim miejsce dla artystów profesjonalnych, chcących podzielić się swoimi pracami.
Na platformie możesz założyć zarówno darmowe konto pozwalające na zaprezentowanie swoich animacji, filmów czy umiejętności tworzenia efektów filmowych, a także wykupić rozszerzony pakiet pozwalający np zabezpieczyć dodane przez Ciebie filmy które następnie możesz udostępnić na swojej stronie za dodatkową opłatą.

Co innego w zamian?
Idealnym rozwiązaniem do prezentacji swoich projektów jest własne portfolio w domenie np z własnym nazwiskiem. Przesłanie klientowi linku zawierającego Twoje nazwisko jest bardziej profesjonalne niż przesyłanie linku w domenie zewnętrznej platformy.

 

A jak Wy się promujecie w sieci?

Rysuje od dziecka, a od wielu lat tworzy grafikę i efekty filmowe przykładając dużą wagę do każdego szczegółu.
Miłośnik dobrego filmu i pracy w godzinach nocnych.

Ten wpis ma 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Wróć na górę
Szukaj